planetoyadniy (planetoyadniy) wrote,
planetoyadniy
planetoyadniy

Гнев и терпение

    Трижды генеральный Святослав Михайлович сидит перед журналистами за столом, заставленном микрофонами и флажками с надписью "Достали!", собираясь презентовать прессе свою свежеизданную книгу "Методические рекомендации по восстановлению на работе в судебном порядке"...

Святослав Михайлович (зло): - Сумна звістка про вбивство Стельмаха, звичайно, вибила нас всіх із колії, але давайте не засмучуватись. Це не основна подія сьогодення. Хоча нинішній генеральний прокурор не здатний провести розслідування, в генеральній прокуратурі ще залишилися мої кадри, які знайдуть негідників. Тому прошу вас не задавати мені зараз питання про вбивство. Питайте про мою книжку.
Свободная пресса, завоевание майдана (своенравно): - Ну, прокоментуйте хоча б наслідки цього вбивства для української політики!
Святослав Михайлович: - Хіба в Україні є політика? Тут є серіал. "Санта-Барбара", знаєте таке? От було в тому серіалі двоє конкурентів - Сісі та Лайонелл, і між ними бігала Джина, яка кохала то одного, то другого з їх родинами, але гадості робила взагалі всім. Так от, хтось веселий цей сценарій просто адаптує до сьогодення, і ви, шановні журналісти, брешете людям, що то є політика. Сісі - це Віктор Андрійович, Лайонелл - це Віктор Федорович, Джина - самі знаєте хто, а їхні родини - це клани, які у владі. Все, тепер давайте про книжку.
Свободная пресса, завоевание майдана (обиженно): - Але ж ми вільна преса! Про що хочемо, про те й спитаємо...
Святослав Михайлович (сочувствующе): - Знаєте, в економічній кризі є щось еволюційне. Навесні ви порозумнішаєте. Тому раджу питати про книжку.
Свободная пресса, завоевание майдана (энергично): - Розкажіть нам про книжку! Розкажіть нам про книжку!
Святослав Михайлович (с улыбкой): - Турбуючись про благо людське, я вирішив узагальнити судову практику стосовно поновлення на роботі після незаконного звільнення. В мене в житті така несправедливість трапилась аж три рази. Я страждав. Але я повертався на роботу і хочу сказати, що повернусь ще раз! І от тоді всі, хто нас дістав, дізнаються, що таке є гнів народний. А гнів буде - бо економіка падає, звільненнь буде багато, і люди підуть за мною, бо книжка моя фундаментальна і допоможе багатьом, хоча й не виправить економічної депресії. Тому буде гнів. А ще й вони всі нас так дістали!
Свободная пресса, завоевание майдана (удивлённо): - Якось дивно, що ви використовуєте цю акцію протесту під назвою "Дістали!"...
Святослав Михайлович (назидательно): - Я не використовую цю акцію, я її продовжую... ця акція, знаєте, допомогла мені глянути на речі іншими очами, я майже переродився. Як тоді... в 2004 році на майдані. Гуляв я собі вчора біля будівлі генеральної прокуратури, як і завжди перед обідом, і раптом чую - щось гудить. Та ще й так сильно! А потім мої друзі, мої колеги пояснили мені, що це за протест. І я вам хочу сказати - мабуть, серед прокурорів та інших співробітників прокуратури було найбільше протестувальників. Бо що зробили з прокуратурою за той час, поки мене там немає? Це ж тепер приватна лавочка! Де там законність? Де там порядок? Тому й гуділи прокурори, вся вулиця Різницька гуділа, всі сусідні вулиці. А от ви, журналісти, про це не розповідали в своїх репортажах. І тому, знаєте, гнів народний може торкнутися не тільки героїв адаптованої "Санта-Барбари", але й вас...

    Тем временем в бывшем Музее Ленина, а ныне - в Украинском доме Виктор Андреевич проводит свою пресс-конференцию, на которой ему всё-таки задают самый популярный вопрос о том, сколько народ должен заплатить Виктору Андреевичу и всем его пособникам, чтобы те навсегда свалили из Украины и не мешали стране развиваться...

Свободная пресса, завоевание майдана: - Ну, скільки?
Виктор Андреевич (нервно): - Це питання на дві третини сформоване не в Україні, і тому я не хочу на нього відповідати.
Свободная пресса, завоевание майдана (скучая): - Так а хто вбив Стельмаха?
Виктор Андреевич (нервно): - Його було вбито з гвинтівки, яка виробляється не в Україні, і набої до неї виробляються не в Україні, і хоча ви, шановний журналісте, я гадаю, вироблені в Україні, питання сформоване на дві третини не в Україні, і тому я не хочу на нього відповідати.
Свободная пресса, завоевание майдана (шокированно): - Тоді питання стосовно економічної кризи...
Виктор Андреевич (нервно): - Ой, ви знаєте, криза почалася з іпотеки в Сполучених Штатах, потім впали світові ціни на метал, і лише одна третина цього питання сформована в Україні, і тому я не хочу відповідати.
Свободная пресса, завоевание майдана (разинув рты): - А щодо вашого конфлікту з Юлією Володимирівною...
Виктор Андреевич (нервно): - Я, звичайно, можу вам нагадати про її, як кажуть, єврейське походження та про прізвище Грігян, але, думаю, ви й самі розумієте, що це питання на дві третини сформоване не в Україні, і тому я не хочу на нього відповідати.
Свободная пресса, завоевание майдана (после длинной паузы): - Так а на яке ж питання ви хочете відповідати?
Виктор Андреевич (зло): - На питання, сформоване в Україні. Хіба в вашому списку таких немає?
Свободная пресса, завоевание майдана: ...
Виктор Андреевич (гневно): - От, значить, мені не брехали, що всі питання накрутили вороги! Значить, це правда! Скільки можна це терпіти! Вони знущаються із нашої демократії, а ви їм підігруєте! Ганьба! Ви маєте право вільно задавати питання президенту, що, до речі, не у всіх сусідніх країнах журналісти можуть зробити, і всі питання накручені! Я шокований. Я не можу це терпіти! І я не буду це терпіти!
    
Tags: 1
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 2 comments